Czwartek, 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki | Czwartek III tygodnia okresu wielkanocnego | Święto Św. Marka Ewangelisty

Aktualności 27 listopada 2016 21:15 wyświetleń: 829

Ogłoszenia duszpasterskie - I niedziela adwentu 27.11. - 04.12.2016 r.

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent - czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela.

• We wszystkie dni, z wyjątkiem niedziel i uroczystości sprawowana będzie Msza św. o Matce Bożej. Rozpoczynający się nowy rok liturgiczny przeżywać będziemy pod hasłem "Idźcie i głoście". W tymże roku czekają nas również Misje Fatimskie z ok. 100 rocznicy objawień Fatimskich.
  • Zachęcam wszystkich nas do udziału w wieczornych celebrach a dzieci do przychodzenia z lampionami. Wzorem lat ubiegłych wśród Dzieci, które przyniosą na serduszku wypisany swój dobry uczynek rozlosujemy ozdobną szopkę i dziecko to zaprosi Matkę Bożą do swojego domu.
  • W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca.

W piątek dodatkowa Msza św. w Cychrach o godz. 18:00

W sobotę w Cychrach Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 17:00

Spowiedź miesięczna:

• - w Bogusławiu w czwartek od godz. 15:30
  • - w Dargomyślu w środę i piątek od godz. 16:00
  • - w Cychrach w poniedziałek, wtorek i sobotę od godz. 16:30  a w czwartek i piątek po Mszy św.
  • Chorych odwiedzę w piątkowe przedpołudnie.
  • W liturgii tygodnia przeżywać będziemy:
  • - w środę - święto św. Andrzeja, apostoła
  • - w sobotę - wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera
  • W przyszłą niedzielę (04.12.) rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które potrwają do środy włącznie. Przeprowadzi je ks. Przemysław Kryszczyński - wikariusz w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na osiedlu słonecznym w Szczecinie.
  • Msze św. z nauką sprawowane będą w poszczególnych kościołach o stałej godzinie:
  • w Bogusławiu o 16:00
  • w Cychrach o 17:30
  • w Dargomyślu o 19:00

Ogłoszenie

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”  - oddział w Szczecinie zaprasza na Adwentowy Dzień Skupienia, który odbędzie się dzisiaj w parafii Matki Bożej Fatimskiej w Dębnie w godz. 13:30 - 19:00. Program znajduje się w gablocie.

Dargomyśl

Jak najserdeczniej pragnę podziękować osobom, które w miniony poniedziałek uporządkowały teren przykościelny. Wielkie Bóg zapłać za poświęcony czas i wysiłek.

aktualizowano: 2016-11-27 21:22