Środa, 24 kwietnia 2024 r. imieniny: Bony, Horacji, Jerzego | Środa III tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie dowolne Św. Fidelisa z Sigmaringen, św. Jerzego

Aktualności 19 marca 2017 22:16 wyświetleń: 880

Ogłoszenia duszpasterskie - III niedziela Wielkiego Postu 19.03. - 26.03.2017 r.

Gościmy dzisiaj przedstawicieli Wspólnoty Cenacolo z Domu Maryi Niepokalanej znajdującego się w pod koszalińskim Giezkowie.

Opowiedzą o codziennym życiu wspólnoty, swojej walce z uzależnieniem od narkotyków i o wielkiej łasce jaką otrzymują ci, którzy się na nią otworzą. Po zakończeniu Mszy będzie okazja do złożenia wielkopostnej jałmużny na cele wspólnoty, która z założenia utrzymuje się wyłącznie z ofiar i własnej pracy.

• W poniedziałek przeżywać będziemy uroczystość Św. Józefa (Oblubieńca NMP). Niech będzie ona okazją do szczególnej modlitwy w int. mężczyzn. Z kolei w sobotę przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego - obchodzona w Kościele jako dzień świętości życia. Duchową adopcję dziecka poczętego będziemy mieli okazję podjąć w przyszłą niedzielę.
  • Za tydzień z soboty na niedzielę nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni. Wskazówki zegarków przesuniemy o 1 godz. do przodu (z 2 na 3).
  • W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:
    • Łukasz Falecki, zam. w Bogusławiu i Paulina Szczurowska, zam. w Dębnie
    • Przemysław Tokarzewski, zam. w Krześnicy i Anna Pulit, zam. w Dargomyślu
    • Radziukiewicz Mateusz, zam. w Dargomyślu i Justyna Andrzejewska, zam. w Dargomyśl
  • 2 kwietnia, w piątą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczną się w naszej wspólnocie misje fatimskie z okazji przypadającej w tym roku 100 rocznicy objawień fatimskich. Potrwają do piątku włącznie. Poprowadzi je ks. kan. Roman Rostkowski, proboszcz parafii Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny w Benicach. Program misji dostępny będzie od przyszłej niedzieli na przygotowanych folderkach oraz na stornie internetowej parafii.
  • W środę 22 marca br., w sali remizy OSP Cychry, od godz. 16:00 przeprowadzane będą bezpłatne badania słuchu. Firma TJAudio i pani sołtys Elżbieta Marciniszyn serdecznie zapraszają.
  • Dyrektor Szkoły Podstawowej w Cychrach informuje, że w dniach 22 marca (środa) i 24 marca (piątek) br. w godz. od 11:00 - 13:00 odbędą się zapisy do szkoły dzieci urodzonych w roku 2011 i 2012.
  • W sobotę 25.03. od godz. 10:00 porządkować będziemy teren wokół kościoła. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych a w szczególności rodziców dzieci komunijnych.
  • Zapraszamy do uczestnictwa w uroczystej Mszy Świętej sprawowanej pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi z okazji 25. rocznicy powstania Metropolii Szczecińsko-Kamieńskiej, przypadającej 25 marca br. Odbędzie się ona, z udziałem Księży Biskupów z naszej Metropolii, w Bazylice Archikatedralnej o godz. 18.00.
utworzono : 2017-03-19 22:16