Czwartek, 18 kwietnia 2024 r. imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, | Czwartek II tygodnia okresu wielkanocnego

Aktualności 1 stycznia 2017 22:26 wyświetleń: 790

Ogłoszenia duszpasterskie - Uroczystość Narodzenia Pańskiego 26.12.2016 r. - 01.01.2017 r.

W dniu dzisiejszym, w Oktawie Narodzenia Pańskiego, przeżywamy święto św. Szczepana - pierwszego męczennika.

• Niech będzie ono okazją do modlitwy w intencji prześladowanych chrześcijan.
  • W liturgii tygodnia obchodzić będziemy:

- we wtorek - święto św. Jana, apostoła i ewangelisty.

- w środę - święto św. Młodzianków, męczenników.

- w piątek - święto św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

- w sobotę - wspomnieniem św. Sylwestra - papieża, (zakończenie roku kalendarzowego).

• W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.
  • Odwiedziny duszpasterskie tzw. kolędę rozpocznę od poniedziałku (2 stycznia) w kolejności Dargomyśl, Cychry i Bogusław. Szczegółowy plan podam w przyszłą niedzielę.
  • W miniony piątek zakończyła swoją ziemską pielgrzymkę ś.p. Maria Wilk zam. w Cychrach. Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek. Wystawienie ciała zmarłej w kaplicy o godz. 12:00, Msza pogrzebowa w kościele o godz. 13:00. Naszą zmarłą siostrę polećmy miłosierdziu Bożemu ... wieczny odpoczynek ....
aktualizowano: 2017-01-01 22:29