Czwartek, 21 czerwca 2018 r. imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa | Czwartek X tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Alojzego Gonzagi

Aktualności

Aktualności 10 września 2017 22:08 wyświetleń: 208

Ogłoszenia duszpasterskie - XXI niedziela zwykła 27.08. - 03.09.2017

Dzisiejszej niedzieli odbywają się diecezjalne dożynki w Pyrzycach. 

 

 

Dziękując za tegoroczne plony podziękujmy też tym, którzy z wielkim trudem zebrali tegoroczny plon.

  • Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w pielgrzymce rowerowej do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu.
  • W liturgii tygodnia obchodzić będziemy:

- w poniedziałek  - wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła  

- we wtorek - wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela  

- w piątek - wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy  

  • W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca

W piątek w Cychrach Msza św. o godz. 18:00. Chorych odwiedzę z posługą w piątkowe przedpołudnie. Spowiedź miesięczna o stałych porach. W sobotę w Cychrach Msza św. ślubna o godz. 15:30. Nie będzie więc już Mszy wieczornej.

  • W poniedziałek 4 września rozpocznie się Nowy Rok Szkolny. W tym roku wojewódzka inauguracja będzie miała miejsce w Dębnie z udziałem ks. Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi, władz samorządowych i oświatowych. Z tego też względu rozpoczęcie roku szkolnego w naszych szkołach odbędzie się:

w Dargomyślu o godz. 8:00 w szkole, Msza św. w niedzielę o 12:00

w Cychrach o godz. 8:15 Msza św., a o godz. 9:00 uroczysty apel w szkole. Autobus z Bogusławia zabierze dzieci o godz. 8:05

  • W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:

Artur Załuski, syn Jarosława i Reginy, zam. w Kostrzynie i Marta Katarzyna Mączyńska, córka Bogusława i Teresy, zam. w Cychrach

oraz

Grzegorz Bogdziewicz, syn Sylwestra i Urszuli, zam. w Dargomyślu i Katarzyna Sionek, córka Ireneusza i Kamili, zam. we Wrocławiu

 

W wyniku nawałnic jakie nawiedziły Polskę w nocy z piątku na sobotę 11/12 sierpnia br. ucierpiało ponad 100 tysięcy osób. W związku z ogromem tej tragedii Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Ks. Abp Stanisław Gądecki, zwrócił się z apelem o wsparcie dla ofiar tragedii. Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, za zgodą Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi zwraca się z prośbą o przeprowadzenie zbiórki do puszek w najbliższą niedzielę tj.03.09.2017 roku. Już teraz składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy rozumiejąc tragedię poszkodowanych zechcą wesprzeć działania podjęte przez Caritas Polska.

 

 

aktualizowano: 2017-09-10 22:14
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Parafia rzymskokatolicka pw. Św Stanisława BM

ul. Kościuszki 30, 74-404 CYCHRY, tel. 509 634 884 2018 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone