Sobota, 20 kwietnia 2024 r. imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha | Sobota II tygodnia okresu wielkanocnego

Aktualności 29 grudnia 2013 22:04 wyświetleń: 1038

Ogłoszenia duszpasterskie na II niedzielę adwentu 08.12. - 15.12.2013

Dzisiejszej niedzieli przezywamy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Niech zachęci nas ona do przemiany naszego życia, podążania drogą czystości i wolności od grzechu.

1.      Dzieciom i młodzieży przypominam o trwającym adwencie i zapraszam na Msze wieczorne z lampionami bądź świecami. Dzieci niech przygotują dla Pana Jezusa serca z wypisanymi dobrymi uczynkami. Wylosowane w danym dniu dziecko, zaprosi Matkę Bożą do swojego domu. Najpiękniejsze serca ozdobią szopkę betlejemską.

2.      Od dzisiejszej niedzieli rozprowadzamy świece wigilijne w ramach ogólnopolskiej akcji Caritas - Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Duża świeca w cenie 15 zł., mała w cenie 5 zł.

3.      W trzecią niedzielę adwentu (za tydzień) rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, które potrwają do środy włącznie. Poprowadzi je kustosz Sanktuarium Matki Bożej Nadodrzańskiej Królowej Pokoju w Siekierkach ks. Bogdan Przybysz.

Msze św. z nauką rekolekcyjną sprawowane będą:

- w Bogusławiu o godz. 16:30

- w Dargomyślu o godz. 18:00

- w Cychrach o godz. 19:30

Bogusław

W dniu dzisiejszym odbędzie się zebranie członków rady parafialnej z Bogusławia.

Zapraszam na plebanię na godz. 14:00

Poświęcone w dniu dzisiejszym opłatki roznoszone będą po domach przez członków Rady Parafialnej. Ofiary tradycyjnie zbierane przy tej okazji, przeznaczone będą na potrzeby kościoła - głównie na malowanie świątyni.

Cychry

Poświęcone dziś opłatki roznoszone będą po domach przez członków Rady Parafialnej. Ofiary tradycyjnie zbierane przy tej okazji, przeznaczone będą na potrzeby kościoła.

aktualizowano: 2013-12-29 22:10