Sobota, 20 kwietnia 2024 r. imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha | Sobota II tygodnia okresu wielkanocnego

Aktualności 7 października 2012 23:38 wyświetleń: 1191

Ogłoszenia duszpasterskie na XXV niedzielę zwykłą 23.09. – 30.09.2012 r.

Dzisiejszego dnia odbywa się XXVIII Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę, przeżywana pod hasłem „Cała Polska odnawia Śluby Małżeńskie. Wielkie Bóg zapłać małżonkom z naszej parafii, którzy podczas tej Eucharystii odnowili przyrzeczenia małżeńskie.

1. W dniu dzisiejszym zapraszam członków Rady Duszpasterskiej w Cychrach na spotkanie, które odbędzie się o godz. 19:00 na probostwie.
  2. Po zakończeniu Mszy św. ofiarami złożonymi do puszek będziemy mogli wesprzeć KUL oraz Wydział Teologiczny US.
  3. W najbliższą sobotę Elżbieta Szarzyńska i Piotr Placek zawrą w Bogusławiu sakramentalny związek małżeński.
  4. 28 września br. (piątek) o godz. 15.00, w rocznicę beatyfikacji sługi Bożego ks. Michała Sopoćko, pragniemy włączyć się w międzynarodową akcję modlitewną  „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata”. Szczególną intencją modlitwy w tym roku obejmujemy osobę Ojca Św. Benedykta XVI. Miłosierdziu Bożemu będziemy zawierzali również naszą parafię oraz całą Archidiecezję.
  5. 13 października organizujemy różaniec plenerowy w sanktuarium MB Nadodrzańskiej Królowej Pokoju w Siekierkach. Chętnych proszę o zapisywanie się w zakrystii.
  6. W liturgii nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:
  • We wtorek - wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera.
  • W czwartek - wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera.
  • W piątek - wspomnienie św. Wacława, męczennika
  • W sobotę - święto świętych archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała