Środa, 24 kwietnia 2024 r. imieniny: Bony, Horacji, Jerzego | Środa III tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie dowolne Św. Fidelisa z Sigmaringen, św. Jerzego

Aktualności 7 października 2012 23:51 wyświetleń: 1232

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVI niedzielę zwykłą 30.09. - 07.10.2012 r.

W poniedziałek rozpocznie się miesiąc październik poświęcony Matce Bożej.

1. Zapraszam wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież, na codzienną modlitwę różańcową.
  • W Cychrach o godz. 1730.
  • W Bogusławiu o godz. 1700
  • W Dargomyślu o godz. 1700

Chorych odwiedzę w piątkowe przedpołudnie.Spowiedź św.:

Cychry – poniedziałek i wtorek przed Mszą świętą, piątek od 1500 - 1600 i po Mszy św.

Dargomyśl – środa i piątek od godz. 1600

Bogusława – czwartek od godz. 1600

1. Serdecznie dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w międzynarodową akcję modlitewną  „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata”.
  2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota.

W pierwszą sobotę po Mszy św. o godz. 1800 zapraszamy serdecznie na czuwanie modlitewne.

1. 13 października organizujemy różaniec plenerowy w sanktuarium MB Nadodrzańskiej Królowej Pokoju w Siekierkach. Przejazd bezpłatny. Chętnych proszę o zapisywanie się w zakrystii.
  2. Z kolei 20 października udajemy się z jednodniową pielgrzymką do sanktuarium Matki Bożej w Licheniu. Przewidywany koszt 80 zł od osoby, w tym obiad w Licheniu. Chętnych proszę o zapisywanie się w zakrystii.
  3. Parafialna schola młodzieżowa Tuba Dei ogłasza nabór nowych członków. Pierwsze spotkanie odbędzie się w sobotę o godz. 1500. Serdecznie zapraszamy dziewczęta i chłopców.
  4. W dniu wczorajszym Elżbieta Szarzyńska i Piotr Placek zawarli w Bogusławiu sakramentalny związek małżeński.
  5. W liturgii nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:
  • W poniedziałek - wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.
  • We wtorek - wspomnienie świętych Aniołów Stróżów.
  • W czwartek - wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.
  • W piątek - wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy

Ogłoszenia

Uprzejmie informujemy, że Archidiecezjalny Kongres Różańcowy, organizowany pod hasłem „Przybliżyć różaniec rzeszom” odbędzie się w niedzielę, 7 października br., w Bazylice Archikatedralnej i będzie połączony z IX Regionalnym Spotkaniem Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci. Do udziału zapraszam wszystkich członków Żywego Różańca, a szczególnie zelatorów, członków Nieustającego Różańca oraz osoby indywidualnie modlące się na różańcu, a także dzieci i młodzież zrzeszone w kółkach, wspólnotach różańcowych lub misyjnych. W Kongresie weźmie udział: Madzia Buczek – założycielka Podwórkowych Kółek Różańcowych. Rozpoczęcie o godz. 1130 a zakończenie o godz. 1600.

Uprzejmie informujemy, że Archidiecezjalna Inauguracja Roku Wiary odbędzie się w czwartek, 11 października br. w parafii pw. św. Ottona w Pyrzycach.

01.10. br. wznawia działalność ognisko przedszkolne prowadzone w Szkole Podstawowej w Cychrach. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w poniedziałek 1 października o godz. 1400. Dla uruchomienia ogniska wymagana jest minimum 8 osobowa grupa.

aktualizowano: 2012-10-07 23:52