Piątek, 19 kwietnia 2024 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa | Piątek II tygodnia okresu wielkanocnego

Aktualności 25 grudnia 2012 23:45 wyświetleń: 1169

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVIII niedzielę zwykłą 14.10. - 21.10.2012 r.

W dniu dzisiejszym przeżywamy XII Dzień Papieski pod hasłem, Jan Paweł II – Papież rodziny.

1. Ofiarami zbieranymi do puszek wesprzemy najwspanialszy pomnik jaki wystawiono Ojcu Świętemu – Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  2. W czwartek rozpoczęliśmy w kościele Roku Wiary. Niech będzie on zachętą do pogłębionej refleksji nad swoją relacją do Boga i człowieka, ożywieniem życia sakramentalnego i gorliwości religijnej.
  3. W miesiącu październiku zapraszam dorosłych, dzieci i młodzież, na codzienną modlitwę różańcową sprawowaną:

W Cychrach o godz. 1730.

W Dargomyślu o godz. 1700  w środę i piątek o godz. 1630

W Bogusławiu o godz. 1700   w czwartek o godz. 1630

1. Z powodu niskiej frekwencji zmuszony jestem odwołać pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej w Licheniu. Osoby, które wpłaciły już pieniążki proszę o ich odbiór w zakrystii.
  2. Parafialna schola młodzieżowa Tuba Dei ogłasza nabór nowych członków. Pierwsze spotkanie odbędzie się w sobotę o godz. 1500. Serdecznie zapraszamy dziewczęta i chłopców.
  3.
  4. W liturgii nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

W poniedziałek - wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła

We wtorek - wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej

W środę - wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

W czwartek - Święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona służby zdrowia

W sobotę - wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera

Ogłoszenie:

Wspólnota misjonarzy mieszkających w Szczecinie, którzy gościli swego czasu w naszej parafii, otwiera swój dom na przyjęcie młodych osób pragnących rozeznać swoje powołanie. Większa ilość mieszkańców to także większe potrzeby. Bóg w swojej opatrzności często przychodzi do człowieka przez bliźniego.

Misjonarze chcieliby poprosić Przyjaciół Wspólnoty jak i wszystkich chętnych do włączenia się w zbiórkę darów. Najbardziej potrzebne rzeczy to produkty trwałe: ryż, makaron, cukier, mąka, kawa, herbata, szampon, mydło, proszek do prania … . Zgodnie z charyzmatem, misjonarze nie kupują żywności i ubiorów dla siebie. Oni żyją tylko z tego co otrzymają od innych.

Odpowiadając na tę prośbę w przyszłą niedzielę przeprowadzimy zbiórkę darów rzeczowych w naszych kościołach.

aktualizowano: 2012-12-25 23:54