Środa, 24 kwietnia 2024 r. imieniny: Bony, Horacji, Jerzego | Środa III tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie dowolne Św. Fidelisa z Sigmaringen, św. Jerzego

Aktualności 25 grudnia 2012 23:58 wyświetleń: 1013

Ogłoszenia duszpasterskie na XXXII niedzielę zwykłą 11.11. - 18.11.2012 r.

Przeżywamy w dniu dzisiejszym Narodowe Święto Niepodległości.

1. Przez naszą modlitwę pragniemy wyrazić Bogu nasze dziękczynienie za dar odzyskanej wolności i prosić, byśmy nigdy jej nie utracili. Poległych obrońców polecajmy Bożemu miłosierdziu.
  2. Przeżywany obecnie miesiąc listopad skłania nas do modlitewnej pamięci o naszych drogich zmarłych. W każdą niedzielę po Mszach św. modlitwy wypominkowe.
  3. Dziękuję wszystkim, którzy w dniu dzisiejszym złożyli ofiarę na zakup oleju do ogrzewania kościoła w trakcie zimy. (Bogusław i Cychry).
  4. Przypominam, że Msze św. sprawowane są według nowego porządku:

W Cychrach - poniedziałek, wtorek, czwartek i sobotę o godz. 18:00.

W Bogusławiu - czwartek o godz. 17:00.

W Dargomyślu - środę i piętek o godz. 17:00.

Mszy św. w niedziele sprawowane są bez zmian.

1. W tym tygodniu w liturgii kościoła obchodzić będziemy:

- W poniedziałek wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika

- We wtorek wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna,

pierwszych męczenników Polskich

- W sobotę wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej.

Ogłoszenie Kurii Metropolitalnej

„W sobotę, 24 listopada br., Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga obchodzi X rocznicę sakry biskupiej. W tym dniu zapraszamy wszystkich do udziału w Uroczystej Mszy  Świętej sprawowanej w Bazylice Archikatedralnej o godz. 12.00. Zjednoczeni we wspólnocie wiary podczas tej liturgii pragniemy otoczyć Pasterza naszej Archidiecezji modlitwą i z wdzięcznością złożyć najlepsze życzenia”.

aktualizowano: 2012-12-26 00:13