Piątek, 27 kwietnia 2024 r. imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty | Sobota III tygodnia okresu wielkanocnego

Aktualności 16 lipca 2017 16:49 wyświetleń: 886

Ogłoszenia duszpasterskie - XV niedziela zwykła 16.07. - 23.07.2017 r.

W minioną niedzielę przeżywaliśmy 60 rocznicę erygowania naszej parafii.

• Pragnę jak najserdeczniej podziękować wszystkim naszym parafianom, którzy wzięli udział tej uroczystości. Dziękuję wszystkim organizatorom tego przedsięwzięcia: Radzie Parafialnej, Radzie Sołeckiej, Kołu Gospodyń Wiejskich, druhnom i druhom z OSP Cychry, wszystkim wolontariuszom i licznej rzeszy sponsorów. Podziękowania kieruję również do przybyłych gości; przedstawicieli samorządu terytorialnego oraz instytucji i stowarzyszeń. Dziękuję również Kapeli Dębniacy, która swoim występem uświetniła festyn rocznicowy oraz występującym dzieciom wraz z opiekunami. Serdecznie dziękuję osobom, które ufundowały ciasta.

Zebrane przy okazji uroczystości ofiary pozwolą jeszcze w tym roku sfinalizować remont instrumentu organowego.

Przy okazji pragnę podziękować sponsorom i wykonawcom gabloty, w której znalazł miejsce mechanizm zegarowy, jeszcze do niedawna znajdujący się na wieży kościoła.

Są nimi: Jerzy Grzęda (inicjator), Firma zegarmistrzowska REK pana Jerzego Jurkiewicza, firma LARIX panów Sylwestra Rymara i Waldemara Czepułkowskiego, forma DREW-STYL panów Mirosława i Sylwestra Grzędów, Stanisław Podbereski, Edmund Zioła. Dziękuję również fundatorowi i wykonawcy nowej gabloty przeznaczonej na ogłoszenia parafialne, który pragnął pozostać anonimowy.

• W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć;

Tomasz Olejnik, syn Józefa i Katarzyny, zam. w Kostrzynie nad Odrą i Patrycja Pożarycka, córka Zbigniewa i Katarzyny, zam. w Kostrzynie nad Odrą.

Narzeczonych polecam modlitwie.

• W tym tygodniu udaję się na pierwszą cześć wypoczynku z tego też względu Msza św. sprawowana będzie tylko w piątek w Dargomyślu o godz. 17:00. W niedzielę Msze św. o stałych godzinach.

• W minionym tygodniu odeszła do Domu Ojca nasza parafianka ś.p. Elżbieta Lech. Naszą zmarłą siostrę polećmy miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ...
aktualizowano: 2017-07-16 16:52