Czwartek, 21 czerwca 2018 r. imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa | Czwartek X tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Alojzego Gonzagi

Aktualności

Aktualności 10 września 2017 22:16 wyświetleń: 229

Ogłoszenia duszpasterskie - XXII niedziela zwykła 03.09. - 10.09.2017

Dzisiejszej niedzieli odbywają się gminne dożynki w Suchlicy. 

 

Serdecznie zapraszamy do udziału we wspólnym dziękczynieniu za tegoroczne plony. Jedną z konkurencji ma być wyścig ciągników. Miło byłoby gdyby ktoś chciał reprezentować także naszą społeczność.  

  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. W Bogusławiu Msza św. w intencji powołań kapłańskich i adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • 8 września obchodzić będziemy święto Narodzenia N.M.P., w tradycji polskiej zwane świętem M.B. Siewnej. Tego dnia prosimy Matkę Jezusa o błogosławieństwo na nowe zasiewy. W naszej parafii poświęcenie ziarna siewnego dokona się tradycyjnie w przeszłą niedzielę podczas Mszy św. 
  • W poniedziałek 4 września rozpocznie się Nowy Rok Szkolny. W tym roku wojewódzka inauguracja będzie miała miejsce w Dębnie w Szkole Podstawowej nr 3. O godz. 10:30 w kościele M.B. Fatimskiej rozpocznie się uroczysta Eucharystia celebrowana przez ks. Arcybiskupa Andrzeja Dzięgę z udziałem władz i delegacji szkolnych. Z tego też względu rozpoczęcie roku szkolnego w Cychrach będzie przebiegać według porzadku, o godz. 8:15 Msza św. w kościele, a o godz. 9:00 uroczysty apel w szkole. Autobus z Bogusławia zabierze dzieci o godz. 8:05
  • W minionym tygodniu zakończył swoją życiową drogę nasz parafianin † Eugeniusz Kuligowski zam. w Bogusławiu. Naszego zmarłego brata polećmy miłosierdziu Bożemu. Wieczny ....
  • Odpowiadając na apel Episkopatu Polski przeprowadzamy dzisiaj kwestę do puszki na rzecz poszkodowanych w nawałnicach. Już teraz składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy rozumiejąc tragedię poszkodowanych zechcą wesprzeć działania podjęte przez Caritas Polska.
  • W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:

Grzegorz Bogdziewicz, syn Sylwestra i Urszuli, zam. w Dargomyślu i Katarzyna Sionek, córka Ireneusza i Kamili, zam. we Wrocławiu

 

Cychry

Minął czas wakacyjnych i urlopowych wyjazdów, powracamy do normalnego trybu życia rodzinnego i wspólnotowego. Swoje próby wznawia również schola. Wszystkie chętne dzieci zapraszamy na próbę w sobotę na godz. 13:00.  

 

aktualizowano: 2017-09-10 22:20
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Parafia rzymskokatolicka pw. Św Stanisława BM

ul. Kościuszki 30, 74-404 CYCHRY, tel. 509 634 884 2018 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone