Sobota, 27 kwietnia 2024 r. imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty | Sobota III tygodnia okresu wielkanocnego

Aktualności 29 grudnia 2013 21:57 wyświetleń: 1207

Ogłoszenia duszpasterskie na I niedzielę adwentu 01.12. - 08.12.2013

Dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy Adwent - czas radosnego i zarazem owocnego przygotowania na przyjście Zbawiciela. Otwierający się dzisiaj dla nas nowy rok liturgiczny przeżywać będziemy pod hasłem, Wierzę w Syna Bożego.

Zapraszam szczególnie dzieci i młodzież na Msze. św. adwentowe o godz. 17:00 w poniedziałek, wtorek, czwartek i sobotę. Wzorem lat ubiegłych przybywajmy na wieczorną eucharystię z lampionami bądź świecami. Dzieci niech przygotują dla Pana Jezusa serca z wypisanymi dobrymi uczynkami. Wylosowane w danym dniu dziecko, zaprosi Matkę Bożą do swojego domu. Najpiękniejsze serca ozdobią szopkę betlejemską.

W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca.

Spowiedź miesięczna:

- w Bogusławiu w niedzielę przed Mszą św.,

- w Dargomyślu w środę i piątek od godz. 16:00,

- w Cychrach w poniedziałek, wtorek, czwartek i sobotę od godz. 16:30, a w piątek po Mszy św. o godz. 18:00

W sobotę zapraszamy na godzinne czuwanie adwentowe po wieczornej Mszy św.

Chorych odwiedzę w piątkowe przedpołudnie.

Decyzją Kongregacji kultu Bożego za tydzień w II niedzielę adwentu przeżywać będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

Od przyszłej niedzieli rozprowadzać będziemy świece wigilijne w ramach ogólnopolskiej akcji Caritas - Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Duża świeca w cenie 15 zł., mała w cenie 5 zł.

W ubiegłą niedzielę zebraliśmy 1070 zł. jako nasz dar serca dla dotkniętych kataklizmem Filipińczyków. Za złożone ofiary pragnę Wam kochani jak najserdeczniej podziękować - Bóg zapłać.

W minioną środę w naszej świątyni odbył się pogrzeb tragicznie zmarłego Krzysztofa Slirza. Polećmy go miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie ....

W trzecią niedzielę adwentu rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, które potrwają do środy włącznie. Poprowadzi je kustosz Sanktuarium Matki Bożej Nadodrzańskiej Królowej Pokoju w Siekierkach ks. Bogdan Przybysz.

Cychry

Po Mszy św. odbędzie się spotkanie rodziców dzieci klasy II SP w Cychrach.

W piątek zapraszam członków rady parafialnej na spotkanie na plebani o godz. 20:00

aktualizowano: 2013-12-29 22:11