Sobota, 27 kwietnia 2024 r. imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty | Sobota III tygodnia okresu wielkanocnego

Aktualności 26 września 2014 23:50 wyświetleń: 760

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIV niedzielę zwykłą 14.09. - 21.09.2014

W dniu dzisiejszym przeżywamy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

• Jak mówi wiekowa tradycja znacząca naszą Ojczyznę krzyżami, "Tylko pod tym znakiem Polska jest Polską a Polak Polakiem". Niech więc krzyż znajduje należne sobie miejsce i cześć w przestrzeni naszego życia.
  • Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy tydzień modlitw o chrześcijańskie wychowanie dzieci i młodzieży. Przed błogosławieństwem poświęcę dzieciom klasy I tornistry i przybory szkolne.
  • W miniony poniedziałek obchodziliśmy Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Nawiązując do tradycji kościoła przed błogosławieństwem poświęcę ziarno zbóż na nowy zasiew. Wszystkich rolników proszę o wzięcie woreczka z ziarnem oraz o odmówienie zamieszczonej tam modlitwy przed siewem.
  • Zbliża się termin corocznej Archidiecezjalnej Pielgrzymki na Jasną Górę, która odbędzie się w ostatni piątek i sobotę września (26-27). Wyjazd organizuje parafia Matki Bożej Fatimskiej w Dębnie.  Pielgrzymka wyruszy w czwartek rano do Częstochowy przez Sanktuarium Maryjne w Licheniu, czuwanie i nocleg w Częstochowie i powrót w sobotę. Koszt przejazdu z ubezpieczeniem i noclegów: 150 zł. Zainteresowanych odsyłam do ks. Dziekana Roberta Szumowskiego.
  • W lit. tygodnia obchodzić będziemy:

- w poniedziałek - wspomnienie NMP Bolesnej

- we wtorek - wspomnienie św. Korneliusza, i Cypriana

- w czwartek - święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski oraz młodzieży.

Bogusław

• Dziękujemy rodzinom, które w ostatnich dniach złożyły ofiarę na malowanie kościoła. Gdyby jeszcze ktoś z nas pragnął wesprzeć fundusz remontowy to proszę o kontakt z Panią Moniką Maślaną. Po 20 września planujemy rozpocząć prace malarskie w kościele sposobem gospodarczym, wszystkich chętnych do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu odsyłam z kolei do Pana Piotra Chmielewskiego w celu zorganizowania się.
utworzono : 2014-09-26 23:50