Niedziela, 28 kwietnia 2024 r. imieniny: Bogny, Walerii, Witalisa | IV Niedziela okresu wielkanocnego | Wspomnienie dowolne Św. Piotra Chanela, św. Ludwika Marii Grignion de Monfort

Aktualności 28 listopada 2014 23:39 wyświetleń: 753

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVIII niedzielę zwykłą 12.10. - 19.10.2014

Dzisiejszej niedzieli w całej naszej Ojczyźnie przeżywamy XIV Dzień Papieski pod hasłem "Świętymi bądźcie".

• Naszymi ofiarami złożonymi do puszki-skarbonki, na Fundację Nowego Tysiąclecia, pragniemy budować najwspanialszy-żywy pomnik świętemu Janowi Pawłowi II.

• We wtorek 14 października obchodzić będziemy Dzień Edukacji. Dzieci i młodzież zachęcam do modlitwy w intencji nauczycieli, wychowawców i pracowników naszych szkół.

• Od przyszłej niedzieli wyłożone będą w naszych kościołach karty wypominkowe, do wpisania imion zmarłych, których będziemy polecali podczas modlitwy listopadowej.

• W lit. tygodnia obchodzić będziemy:

- w poniedziałek - wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.

- w środę - wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.

- w czwartek - wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej

- w piątek - wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

- w sobotę - święto św. Łukasza Ewangelisty

Bogusław

Zakończyły się prace malarskie w naszym kościele. Wykonanie ich było możliwe tylko dzięki osobom, które podjęły się ich nieodpłatnego wykonania oraz naszym ofiarom zbieranym, na ten właśnie cel.

Wykonawcy: Panowie: Batóg Andrzej, Chmielewski Piotr i Maślany Sławomir

Prace pomocnicze: Panowie: Głuszko Mieczysław, Chmielewski Paweł, Gaura Piotr, Spruch Sylwester, Trzpiot Ryszard i Trzpiot Stanisław.

Zaopatrzenie: Pani Maślana Monika

Serdecznie dziękuję wszystkim wam kochani, którzy wsparliście to dzieło waszymi ofiarami.

aktualizowano: 2014-11-28 23:41