Piątek, 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda | Piątek III tygodnia okresu wielkanocnego

Aktualności 25 grudnia 2012 23:59 wyświetleń: 1288

Ogłoszenia duszpasterskie na XXXIII niedzielę zwykłą 18.11. - 25.11.2012 r.

Przeżywany obecnie miesiąc listopad skłania nas do modlitewnej pamięci o naszych drogich zmarłych

1. W każdą niedzielę po Mszach św. modlitwy wypominkowe.
  2. Za tydzień przeżywać będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, kończącą rok liturgiczny. Zebrana w tym dniu taca przeznaczona będzie na budujące się kościoły.
  3. W tym tygodniu odbędą się spotkania z młodzieżą gimnazjalną (kl. I - III) przygotowującą się do sakramentu bierzmowania:
  • W Dargomyślu w środę po Mszy św. o godz. 17:00 w kościele.
  • W Bogusławiu w czwartek po Mszy św. o godz. 17:00 w kościele.
  • W Cychrach w czwartek po Mszy św. o godz. 18:00 w kościele.

Młodzież zapraszam na Mszę św. a po jej zakończeniu na spotkanie.

1. W tym tygodniu w liturgii kościoła obchodzić będziemy:

- W poniedziałek wspomnienie bł. Salomei, dziewicy

- We wtorek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera

- W środę wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny

- W czwartek wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy

- W sobotę wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy

1. W miniony piątek odbył się pogrzeb śp. Olgi Kopanieckiej. Naszą zmarłą parafiankę polećmy miłosierdziu bożemu.

Dargomyśl

We wtorek na godz. 10:00 zapraszamy wszystkich chętnych do sprzątnięcia placu przykościelnego. Prosimy zabrać ze sobą niezbędny sprzęt.

Ogłoszenie Kurii Metropolitalnej

„W sobotę, 24 listopada br., Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga obchodzi X rocznicę sakry biskupiej. W tym dniu zapraszamy wszystkich do udziału w Uroczystej Mszy  Świętej sprawowanej w Bazylice Archikatedralnej o godz. 12.00. Zjednoczeni we wspólnocie wiary podczas tej liturgii pragniemy otoczyć Pasterza naszej Archidiecezji modlitwą i z wdzięcznością złożyć najlepsze życzenia”.

aktualizowano: 2012-12-26 00:22