Piątek, 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda | Piątek III tygodnia okresu wielkanocnego

Aktualności 13 listopada 2013 22:00 wyświetleń: 1031

Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość poświęcenia kościoła 27.10. - 03.11.2013

W dniu dzisiejszym przeżywamy rocznicę poświęcenia naszego kościoła. Dziękujmy Bogu za to miejsce, znak Bożej obecności, które jednoczy nas z Bogiem i bliźnimi. Pamiętajmy w modlitwie również o tych, którzy tę świątynię wznieśli i tu się modlili.

Dzisiejszej niedzieli gościmy w naszej wspólnocie kleryka 5 roku AWSD w Szczecinie -  Norberta Krawczyka. Dziękujemy za świadectwo i słowo do nas skierowane. Po błogosławieństwie będzie zbierał ofiary na seminarium duchowne.

Dobiega końca miesiąc październik poświęcony czci Matki Bożej - Królowej Różańca Świętego. Wielkie Bóg zapłać wszystkim, którzy podjęli trud tej głębokiej modlitwy, a szczególnie dzieciom.

Ostatni różaniec dla dzieci w Cychrach we wtorek o godz. 16:00.

W piątek  (1 listopada) przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. W dniu tym Msze św. sprawowane będą tradycyjnie:

W Bogusławiu o godz. 9:00 (po Mszy procesja na cmentarz).

W Cychrach o godz. 12:00 na cmentarzu.

W Dargomyślu o godz. 14:00 (po Mszy procesja na cmentarz).

Nie będzie wieczornej Mszy św. w Cychrach.

W Dzień Zaduszny (2 listopada) Msze św. sprawowane będą:

W Bogusławiu o godz. 9:00

W Dargomyślu o godz. 10:30

W Cychrach o godz. 18:00

Pamiętajmy o możliwości ofiarowania odpustów za dusze w czyśćcu cierpiące. Będąc w stanie łaski uświęcającej należy nawiedzić cmentarz lub kościół i odmówić modlitwę OJCZE NASZ oraz WIERZĘ W BOGA, przyjąć Komunię św. i pomodlić się w intencji Ojca  Świętego. W dniach od 1 do 8 listopada odpust ten będzie zupełny, w inne dni roku częściowy.

Spowiedź św. w bieżącym tygodniu:

Bogusław – w czwartek od godz. 16:00

Dargomyśl – w środę od 15:30 – 17:00

Cychry – w poniedziałek i wtorek od 16:30, oraz po Mszach wieczornych.

W każdą niedzielę listopada po Mszach św. modlitwy wypominkowe za naszych zmarłych. Przy wyjściu z kościoła wyłożone są karty wspominkowe. Po wpisaniu imion zmarłych można je składać na tacę w ciągu całego miesiąca.

Ze względu na Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, chorych odwiedzę w piątek 8 listopada.

utworzono : 2013-11-13 22:00